HeritageHariliku vaarika konteineristiku hind 5,00 € 

Rubus idaeus 'Heritage', remontantsort ehk taasviljuv, annab saaki samal aastal kasvanud vartel.

Valmimise- ja korjamise aeg: varasuvel ja augustist kuni külmadeni

Vili: punased mahlakad, magusad, suured marjad, peetakse üheks parima maitsega sordiks

Saagikus: kaks saagikorda, vanadel võrsetel varasuvel ja uutel võrsetel augustist kuni külmadeni

Kasutamine: hea korjatavusega viljad, transpordikindlad

Taime kasvuomadused: kasvukõrgus 1,2 – 1,5 meetrit, tugevad varred

Talve- ja haiguskindlus: talvekindlus väga hea

Nõuded kasvukohale: kasvukoha suhtes on vaarikas küllaltki nõudlik. Eelkõige on ta väga valguslembeline ning vajab arenemiseks ja kasvamiseks otsest päikesevalgust. Seega ei tohi vaarikaid paigutada teiste kultuuride varju. Kasvukoht peab olema kaitstud ka külmade tuulte eest, mis pidurdavad kasvamist ja arenemist. Ta vajab keskmise raskusega sügavapõhjalist huumus-ja õhurikkaid liivsavi- ja saviliivmuldi. Niiskusepuuduse suhtes on vaarikas väga tundlik ning ka liigniiskes mullad ei sobi talle. Tänu eespool kirjeldatud suureulatuslikule juurestikule ei sobi ta teiste kultuuride keskele, vaid peaks paiknema eraldi- aia ääres.

Hooldus: vaarikatest on üsna tülikas vanu varsi välja lõigata. Remontantsortide puhul võib piirduda ka ainult sügisese saagiga, sel juhul saab hilissügisel kõik varred maha niita. Järgmise aasta saak moodustub ju noortel võrsetel sügisel.

Istutamine: vaarikaid istutatakse üldiselt varakevadel. Sügisel võib vaarikad istutada siis, kui ilmad on kaua soojad. Vaarika istutamiseks vajutage labidas sügavalt maasse ja sangutage mõned korrad edasi-tagasi. Tekkinud avasse pange taim ja vajutage korralikult kinni. Oluline on istutada veidi sügavamale, kui oli eelnev kasvusügavus. Enne istutust peab maa olema hästi kastetud.  Kastma peab ka pärast istutamist. Pärast istutamist on soovitatav vars maapinna lähedalt maha lõigata. Pärast lõikamist saab juurestik paremini areneda, tekib rohkem võsundeid. Taimede vahekaugus reas on 50-70 cm.