Blog

  Pirnipuu konteineristiku hind 18,00 20,00

sort Duhmjanaja  sort Suvenirs  sort Pepi

  Pirnipuu konteineristiku hind 18,00 20,00

sort Mliivska Rannja

  Ploomipuu konteineristiku hind 18,00 20,00 €

sort Ave  sort Edinburgh  sort Emma Leppermann  sort Kihelkonna  sort Liisu  sort Liivi Kollane Munaploom  sort Märjamaa  sort Perdrigon  sort Polli Viljakas  sort Qullinsi Renklood  sort Renklod Haritonovoi  sort Suhkruploom  sort Tartu Punane  sort Victoria  sort Vilmitar

 Haralise ploomipuu konteineristiku hind 18,00 20,00

haraline ploomipuu Kubanskaja Kometa  haraline ploomipuu Skoroplodnaja

ILUPUU haralise ploomipuu konteineristiku hind 20,00 25,00

har.ploomipuu Pissardii

s novokitaivskaHariliku vaarika konteineristiku hind 5,00 6,00 € 

Rubus idaeus 'Novokitaivska'

Valmimise- ja korjamise aeg: varajasepoolne kuni keskvalmiv, viljad valmivad juuli keskel

Vili: viljad punased, keskmise suurusega, tömpkoonusjad, vilja põhjale kinnitunud üsna tugevalt, seda eriti põua korral.

Saagikus: saagikas.

Kasutamine: heade omadustega müügivaarikas. Viljad taluvad hästi transporti ega lagune osaviljadeks.

Taime kasvuomadused: Varred on kõrged väheste ogadega, veidi väljapoole kaarduvate latvadega. Asendusvõrse võnklik, läikiva roosa koorega. Ogad väikesed, violetsed, võrse ülemises osas puuduvad. Lehed nõrgalt renjad. Asendusoks võnklik, suurte leherootsu jäänustega. Koor läikiv, punakaspruun. Pungad ümarkoonilised, oksa lähedale hoiduvad. Asendusvõrseid annab rohkesti.

Talve- ja haiguskindlus: hea talvekindlusega, vastupidav varrepõletikule, kuid vastuvõtlik antraknoosile. Vaarikamardikas kahjustab sorti oluliselt.

Nõuded kasvukohale: muidu on vaarikas kasvukoha suhtes küllaltki nõudlik, aga see sort nii suuri nõudmisi kasukohale ei esita. Eelkõige on ta väga valguslembeline ning vajab arenemiseks ja kasvamiseks otsest päikesevalgust. Seega ei tohi vaarikaid paigutada teiste kultuuride varju. Kasvukoht peab olema kaitstud ka külmade tuulte eest, mis pidurdavad kasvamist ja arenemist. Ta vajab keskmise raskusega sügavapõhjalist huumus-ja õhurikkaid liivsavi- ja saviliivmuldi. Niiskusepuuduse suhtes on vaarikas väga tundlik ning ka liigniiskes mullad ei sobi talle. Tänu eespool kirjeldatud suureulatuslikule juurestikule ei sobi ta teiste kultuuride keskele, vaid peaks paiknema eraldi- aia ääres.

Hooldus: varred võivad vajada toestamist. Teisel kasvuaastal tuleb noored varred, mis hakkavad saaki kandma, korralikult toestada. Parim lahendus on paigaldada postid ja vedada traadid. Traadi külge kinnitamiseks on spetsiaalsed klambrid, mis fikseerib taime liikumatusse asendisse. Selliselt saame iga varre vahele jätta paraja vahe (u 20 cm). Pärast saagikoristust tuleb vanad saaki andnud varred välja lõigata. Selle tööga ei tasu kiirustada. Parim aeg vanade varte eemaldamiseks on varakevad, või sügisel, kui maapind on juba külmunud. Ka viljakandvaid varsi tuleb lõigata, jättes kasvama kuni 4 vart põõsa kohta.

Istutamine: vaarikaid istutatakse üldiselt varakevadel. Sügisel võib vaarikad istutada siis, kui ilmad on kaua soojad. Vaarika istutamiseks vajutage labidas sügavalt maasse ja sangutage mõned korrad edasi-tagasi. Tekkinud avasse pange taim ja vajutage korralikult kinni. Oluline on istutada veidi sügavamale, kui oli eelnev kasvusügavus. Enne istutust peab maa olema hästi kastetud. Kastma peab ka pärast istutamist. Pärast istutamist on soovitatav vars maapinna lähedalt maha lõigata. Pärast lõikamist saab juurestik paremini areneda, tekib rohkem võsundeid. Taimede vahekaugus reas on 50-70 cm.